AZS UMCS Lublin z tytułem Drużynowego Mistrzostwa Polski Ligi Lekkoatletycznej

W Inowrocławiu został rozegrany finał Tamex Ekstraklasy. Rok temu AZS UMCS zajął drugą lokatę, w tym był bezkonkurencyjny i zdobył mistrzostwo.

W zawodach wystartowało osiem drużyn, które walczyły w 21. konkurencjach, w tym: 10 żeńskich, 10 męskich i mieszanej sztafecie 4 x 400 metrów. Punkty można było uzyskać za zajęcie miejsc od 1 do 3. AZS UMCS uzbierał w tegorocznych zawodach 120 punktów. Łącznie lubelscy sportowcy 14. razy zajmowali miejsce w pierwszej trójce.

Złote medale dla UMCS-u wywalczyły Panie. W biegu na 100 metrów przez płotki triumfowała Karolina Kołeczek, która jako jedyna wśród startujących zeszła poniżej 13 sekund.  W biegu na 800 metrów najlepsza była Anna Szabat. Najwyższy stopień podium wywalczyła także Lidia Augustyniak, która zdeklasowała konkurencję w rzucie dyskiem – druga Monika Nowak rzuciła prawie 5 metrów mniej. Dodatkowo zawodnicy AZS UMCS uplasowali się sześciokrotnie na drugim miejscu. Uczynili to: Damian Kamiński (rzut dyskiem), Aleksandra Nowakowska (skok wzwyż), Piotr Tarkowski (skok w dal),  Andrzej Jaros (bieg na 400 metrów), Michał Kitliński (bieg na 800 metrów) oraz Michał Jabrzyński (bieg na 400 metrów przez płotki). Pięcioro sportowców z Lublina zajęło także, bardzo istotne w kontekście rywalizacji – 3 miejsce. Byli to: Małgorzata Kołdej (bieg na 100 metrów), Justyna Saganiak (bieg na 400 metrów przez płotki), Paulina Ligarska (skok w dal), Kamil Oleszek (bieg na 1500 metrów) oraz sztafeta mieszana 4 x 400 metrów, w składzie: Alicja Wrona, Cezary Mirosław, Iga Iwanek oraz Andrzej Jaros.