AZS UMCS Lublin vs Bestios Białystok 37-24

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin z piątą wygrana w sezonie. Tym razem podopieczni trenera Łukasza Achruka rozbili u siebie Bestios Białystok 37-24.

Bestios przed tym starciem na koncie miał tylko jedną wygraną. Zdecydowanym faworytem byli zatem lublinianie. I od początku próbowali narzucić oni swój styl gry. Przewaga szybko zaczęła rosnąć (5-3, 8-5, 12-7). W ekipie miejscowych wyróżniającą się postacią był Antoni Maciąg, z kolei grę rywali ciągnął Mateusz Puchalski (w całym meczu 9 goli). Koniec końców na przerwę zespoły udały się przy wyniku 15-9. Po zmianie stron kilka kolejnych ciosów wyprowadzili lublinianie. Efektem tego, po trafieniu Pawła Daniela, było prowadzenie 20-11. Upłynęło zaledwie sześć minut drugiej połowy. Następne fragmenty to powiększanie przewagi przez zielono-białych. AZS UMCS zwyciężył bardzo pewnie 37-24.

AZS UMCS Lublin vs Bestios Białystok 37-24 (15-9)
AZS UMCS: Daniel (7), Maciąg (6), Rogalski (6), Gałaszkiewicz (4), Wielgus (3), Burek (3), Włada (2), Janicki (2), Skoczylas (2), Rycerz (1), Drozd (1).
Bestios: Puchalski (9), Jaskurzyński (6), Gawza (4), Kniotek (3), Bukłaha (1), Zambrzycki (1).

Źródło: KU AZS UMCS Lublin. fot. Michał Piłat Autor: Kamil Wojdat