AZS UMCS Lublin – Sparta Warszawa 0:3, lider zbyt mocny

Nie udało się drużynie AZS UMCS znaleźć sposobu na ogranie lidera grupy trzeciej – Spartę Warszawa. Zespół ze stolicy odniósł zwycięstwo w Lublinie 3:0

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym trwała zacięta rywalizacja o każdy punkt. W pewnym momencie Akademiczki wygrywały nawet 12:9. Niestety taka zaliczka okazała się niewystarczająca. W końcówce było jeszcze po 19. Niestety w kluczowym momencie siatkarki Sparty zachowały więcej zimnej krwi i ostatecznie były lepsze od przeciwniczek 25:23.

Kolejne rozdania nie były już tak wyrównane. W drugiej części zawodów szybko było 10:3 dla warszawianek, a na koniec tej odsłony lublinianki miały na koncie tylko 16 punktów. Nieco lepiej było w trzecim secie. Ten znowu przebiegał pod dyktando faworytek, ale podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego zawalczyły mocniej, ostatecznie przegrywając z przyjezdnymi 20:25. W końcówce było jednak tylko 16:17, niestety znowu w decydujących momentach lider tabeli pokazał, że to miejsce zajmuje nieprzypadkowo.

AZS UMCS Lublin – ESPES Sparta Warszawa 0:3 (23:25, 16:25, 20:25)

AZS UMCS: Bogusz, Dudek, Gieroba, Jarosińska, Konop, Wszoła, Bogdańska (libero) oraz Matacz, Wieleba, Jasińska.