AZS UJK Kielce ‒ U!NB AZS UMCS Start Lublin 50-86

Drugoligowi koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin wygrali swój piąty mecz w sezonie. W zaległym meczu 3. kolejki pewnie pokonali AZS UJK Kielce 86-50.

Wedle statystyk lublinianie pokonywali wszystkich dotychczasowych rywali w rozgrywkach 20/21 różnicą średnio 35 punktów. Dodatkowo ich bilans pojedynków z Kielcami wynosił 6-0. Wszystko przemawiało na korzyść akademików. Tym bardziej, że w ekipie UJK zabrakło kontuzjowanego Piotra Osiakowskiego.

Spotkanie w zdecydowanej większości było pod kontrolą zawodników trenera Przemysława Łuszczewskiego. Pierwszą kwartę wygrali 19-12. Ponownie imponował Karol Obarek. Tylko początek drugiej kwarty wyglądał nieco gorzej dla Lublina. UJK Kielce zdołał doprowadzić do remisu 19-19. To nieco wstrząsnęło gośćmi. Kolejne dziesięć punktów zdobyli właśni oni i ponownie uspokoili sytuację (19-29). Na przerwę zespoły udały się przy stanie 22-38. Druga połowa to już zdecydowanie bardziej jednostronny pojedynek. AZS UMCS z każdą minutą tylko zwiększał prowadzenie. Ostatecznie akademicy podtrzymali średnią, wygrywając 86-50.

AZS UJK Kielce ‒ U!NB AZS UMCS Start Lublin 50-86 (12-19, 10-19, 14-25, 14-23)
U!NB AZS UMCS Start Lublin: Obarek (22), Wąsowicz (18), Myśliwiec (10), Jaworski (8), Waniewski (7), Wiśniewski (6), Wachowicz (6), Kępka (4), Nycz (3), Grzesiak (2), Stefaniuk.

Źródło: KU AZS UMCS, tekst: Kamil Wojdat