AZS Politechnika Gdańska – AZS UMCS II Lublin 65-54

Pierwszoligowe koszykarki AZS UMCS II Lublin wracają do domu bez kompletu punktów. Zielono-białe uległy na wyjeździe AZS Politechnice Gdańskiej 54-65.

Gdybyśmy pod lupę brali jedynie pierwszą odsłonę to zielono-białe przeważały na parkiecie, a to przełożyło się na prowadzenie 13-0. Miejscowe swojej atuty zaprezentowały dopiero w drugiej kwarcie i właśnie wtedy zaczęły gonić wynik. Dopięły swego chwilę tuż przed przerwą, bo zdołały wyrównać (24-24). W lepszych nastrojach z parkietu schodziły jednak przyjezdne, które dorzuciły jeszcze cztery oczka (24-28). W kolejnej części meczu skuteczniejsze okazały się gospodynie, które trzecią kwarty wygrały 21-10. To dało im komfortową zaliczkę na ostatnie 10 minut, której już nie roztrwoniły. Lublinianki musiały uznać wyższość miejscowych przegrywając 54-65.

To była szósta porażka zielono-białych w tym sezonie. Lublinianki z dorobkiem 16 punktów plasują się na 7 miejscu w 1 Lidze Kobiet (Grupa A). W następnej kolejce znów zmierzą się w akademickich derbach, a tym razem do Lublina przyjedzie AZS Uniwersytet Warszawski.

AZS Politechnika Gdańska – AZS UMCS II Lublin 65-54 (4-19, 20-9, 21-10, 20-16)
Politechnika: Strzelczyk (19), Ullmann (15), Stawicka (14), Jabłońska (6), Gebert (4), Haryńska (4), Oliwia Węglarz (3), Furman, Wilbik, Weronika Węglarz (DNP), Trębowicz (DNP).
AZS UMCS: Kuczyńska (22), Przyszlak (11), Kosicka (6), Kurach (6), Poleszak (4), Pastwa (3), Warda (2), Wasilak, Jakubczak, Pająk.

Źródło: AZS UMCS Lublin / Rafał Małys