Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17

Budowlani Lublin ulegli w wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki Ekstraligi Rugby z MKS Pogonią Siedlce. Mimo przegranej lublinianie pokazali się z naprawdę dobrej strony i wywalczyli bonus punktowy.

Niespodzianki nie było. Siedlce były faworytami tego spotkania, a ogromnym atutem było ich boisko, które jest prawdziwą twierdzą nie do zdobycia dla drużyn przyjezdnych. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, na początku to Budowlani odskoczyli rywalom na 10:3, ale przed zakończeniem połowy miejscowi zdołali wyrównać stan rywalizacji. W drugiej odsłonie bardziej zdecydowanie zaczęli gracze z Siedlec, którzy punktowali aż do osiągnięcia 22. oczek. Budowlanym nie udało się odrobić wyniku, ale byli w stanie zmniejszyć rozmiary porażki.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17 (10:10)