Artego Bydgoszcz – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72-76

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonała na wyjeździe Artego Bydgoszcz 76-72. Zwycięstwo mocno przybliża do play-offów. Kontuzji doznała jednak kluczowa w zespole Brianna Kiesel.

Początkowa faza spotkania była równa. W szeregach akademiczek wyróżniała się Nikki Greene, dzięki której Pszczółki dotrzymywały kroku rywalkom. Kłopot stanowiły rzuty z dystansu. Wpadła dopiero trzecia próba. Trafienie Dajany Butuliji zapewniło zielono-białym prowadzenie 10-8. Dobra skuteczność drużyny z linii osobistych w kolejnych minutach oraz “trójka” Julii Adamowicz sprawiły, że podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego wygrywały już 21-12. W końcówce odpowiedziała Elżbieta Międzik i po pierwszej kwarcie lublinianki prowadziły 21-15.

Artego po dwóch minutach kolejnej odsłony udało zbliżyć się na trzy oczka (21-24). Przypomniała jednak o sobie najlepsza zawodniczka minionej kolejki Energa Basket Ligi – Kateryna Rymarenko, która popisała się skutecznością z dystansu (21-27). Ten element był mocną bronią Pszczółek w Bydgoszczy. Wykorzystane wolne Brianny Kiesel oraz Dajany Butuliji sprawiły, że na dziesięć sekund przed końcem AZS prowadził 39-29. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń. Pszczółki schodziły na przerwę z korzystnym wynikiem wygrywając 39-31.

W trzeciej kwarcie obraz gry wyglądał bardzo podobnie. Nadal lublinianki utrzymywały bezpieczną zaliczkę. Po upływie pięciu minut na tablicy wyników widniał rezultat 38-46. Zespół gości za sprawą Adamowicz i Rymarenko odskoczył do stanu 38-50. Na dwie minuty przed ostatnią syreną tej części było 43-56. W nich jednak zdecydowanie więcej wychodziło miejscowym. Artego nie pozwoliło sobie na stratę choćby jednego oczka, zdobywając przy tym dziewięć. Po trzech kwartach wynik był sprawą otwartą (52-56).

Koszykarki z Bydgoszczy czując swoją szansę nie pozwalały sobie na zbytnią stratę kontaktu. Cztery minuty przed końcem meczu Pszczółki nadal wygrywały, ale tylko 65-64. Po raz kolejny ważne punkty zdobyła Rymarenko, trafiając “za trzy” (64-68). Równie istotne były celne rzuty Kiesel i Greene, po których Lublin wygrywał już 75-66. Niestety w końcówce Kiesel doznała urazu, która była zmuszona opuścić plac gry. Akademiczki dowiozły jednak wygraną do końca. Pszczółka wygrała z Artego 76-72.

Artego Bydgoszcz – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72-76 (15-21, 16-18, 21-17, 20-20)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Brianna Kiesel (18), Nikki Greene (17), Martyna Cebulska (1), Dorota Mistygacz (3), Dajana Butulija (7), Kateryna Rymarenko (17), Julia Adamowicz (11), Magdalena Szajtauer, Irena Vrančić (DNP), Dominika Poleszak (2).

Źródło: AZS UMCS Lublin. fot. Michał Piłat. Autor: Kamil Wojdat