Arena Grand Prix w Oświęcimiu. Jak poradzili sobie pływacy AZS UMCS?

W Oświęcimiu odbyła się pierwsza impreza z cyklu Arena Grand Prix. Zawodnicy AZS UMCS stawali na podium aż 14 razy i zajęli dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Podczas sportowego wydarzenia AZS UMCS reprezentowało wiele nowych twarzy. Na najwyższym stopniu podium udało się stanąć tylko jednej zawodniczce – Katarzynie Kołodziej, która okazała się najlepsza stylem motylkowym na 100 metrów. Co więcej, zawodniczka zdobyła jeszcze brązowy medal na 50 metrów delfinem.

Warto wyróżnić Marcina Stolarskiego, który zajął drugie miejsce na 50, 100 i 200 metrów żabką. Cztery medale do puli dorzuciła Wiktoria Samuła: 50,10 i 200 metrów stylem motylkowym oraz 200 metrów stylem zmiennym. Srebro na 200 metrów stylem motylkowym wywalczyła Kamila Andrzejewska, a trzecie miejsce na podium na 400 metrów stylem dowolnym zdobył Kacper Klich.