Arena Grand Prix Pucharu Polski

W weekend odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. Bardzo dobrze na warszawskiej pływalni spisał się Konrad Czerniak

Zawodnik akademików stawał na podium trzykrotnie. Wygrał 50 metrów motylkiem, z kolei na dystansie dwukrotnie dłuższym był drugi. Na tej samej pozycji finiszował w zmaganiach 50 metrów stylem dowolnym. Będąc przy stylu dowolnym musimy wspomnieć o dobrym występie Jana Świtkowskiego, który wygrał rywalizację 200-metrowców. Wśród pań trzecie miejsce w zmaganiach na 50 metrów delfinem zajęła Wiktoria Samuła.

Czerniak uzyskał najlepszy wynik punkowy podczas weekendowych zmagań. Za wyścig na 50 motylkiem zapisał na swoim koncie 864 punkty. Pochodzący z Puław reprezentant AZS UMCS został także najlepszym zawodnikiem imprezy (do klasyfikacji uwzględniano wyniki za trzy starty indywidualne).

Warszawskie zawody były ostatnimi w tegorocznym cyklu. Najlepszą zawodniczką została Laura Bernat, która osiągnęła dwa najlepsze wyniki na pływalni 25 i 50-metrowej. Za występy na dystansie 200 metrów grzbietem łącznie zdobyła 1695 punktów.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin