Arena Grand Prix Pucharu Polski

W weekend lubelski obiekt „Aqua” gościł prawie tysiąc pływaczek i pływaków, którzy stanęli na starcie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski.

W zawodach wystartowało 949 zawodniczek i zawodników ze 142 klubów (w tym dwóch ukraińskich i jednego mołdawskiego). Wśród nich uczestnicy igrzysk w Tokio: Paweł Juraszek i Radosław Kawęcki.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został reprezentant MKP „Wodnik 29” Tychy – Dawid Wiekiera, który ustanowił nowy rekord Polski na dystansie 200 metrów stylem klasycznym. Za czas 2:09.00 sekundy otrzymał 913 punktów.

Z kolei najlepszą zawodniczką okazała się Adela Piskorska (UKS Shark Rudna), która za wygranie rywalizacji na 50 metrów grzbietem (28.47 sekundy) otrzymała 851 punktów.

Gospodarzy – AZS UMCS Lublin reprezentowali między innymi Klara Kowalska, Paula Żukowska, Jan Hołub, Jan Adamczyk czy Jakub Rynkiewicz.

Najlepiej spisała się 17-letnia Klara Kowalska, która na podium stawała dwukrotnie. Wygrałą zmagania na 200 metrów stylem motylkowym, z kolei na 400 metrów dowolnym była 2. Srebro wywalczyła także inna zawodniczka akademików – Paula Żukowska w konkurencji 400 metrów zmiennym.

Wśród panów dwa razu w czołowej „trójce” finiszował Jan Adamczyk: na 200 i 400 metrów stylem zmiennym.

Raz natomiast na podium zmagania ukończył Jakub Rynkiewicz, który zajął 2. miejsce w rywalizacji na 1500 metrów stylem dowolnym.

Jan Hołub zajął dwa 4. miejsca (na 100 i 200 metrów stylem dowolnym). Do podium zabrakło kolejno 0.02 i 0.06 sekundy.

Dwudniowe zmagania rozpoczęły się w sobotę. Przeprowadzone zostały w trzech blokach startowych, z których ostatni odbył się w niedzielny poranek.

Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Pływacki, Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, KU AZS UMCS w Lublinie, Urząd Miasta Lublin.

Źródło: AZS UMCS Lublin fot. Michał Piłat Autor: Kamil Wojdat