Aqua Lublin. Brąz Jowity Sieńczyk podczas pływackich MP, rekord Konrada Czerniaka

Pierwszego dnia mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywają się w Lublinie medal zdobyła jedna zawodniczka z województwa lubelskiego. Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska wywalczyła brąz na 200 m stylem zmiennym. Przypomniał o sobie także Konrad Czerniak. Były zawodnik Wisły Puławy nie tylko zwyciężył na 50 m stylem dowolnym, ale dodatkowo poprawił rekord Polski.

W finałowym wyścigu na 200 m stylem zmiennym pań mieliśmy aż trzy przedstawicielki. Poza Sieńczyk (czas 2:12, 82 sekundy) w finale zaprezentowały się Julia Adamczyk (MTP Lublinianka) oraz Ewa Osiniak (Olimpijczyk 23 Lublin). Pierwsza z pływaczek ostatecznie zajęła szóste (2:17,83), a Osiniak 10 miejsce (2:21,59).

Dominik Niedziałek ze Skarpy Lublin wystartował w finale na 200 m stylem grzbietowym i dopłynął do mety jako ósmy zawodnik w stawce z rezultatem 1:57,60. Klasę po raz kolejny dał Radosław Kawęcki, który pobił konkurentów o prawie sześć sekund. 10 na 200 m stylem motylkowym była z kolei Karolina Zygo z Olimpii Lublin.

Świetnie zaprezentował się także Czerniak. W eliminacjach na 50 m stylem dowolnym przegrał z Filipem Wypychem i Sebastianem Szczepańskim, ale w finale pokazał świetną formę. Zwyciężył zmagania z bardzo dobrym wynikiem 20,79, a dodatkowo poprawił rekord Polski.

– Nie spodziewałem się takiego wyniku. Dobrze mi się pływało na treningach i miałem nadzieję, że uda mi się osiągnąć rezultat w okolicach życiówki. Nie myślałem jednak, że zdołał popłynąć aż tak szybko. Wszystko wyszło świetnie, bo pierwszego dnia udało się wywalczyć trzy złote medale. Jeden indywidualnie i dwa w sztafetach – wyjaśniał Konrad Czerniak na stronie internetowej azsumcs.pl.

Pierwszy dzień MP w Lublinie można uznać za udany. W sumie padło 11 rekordów kraju. Sześć seniorskich i pięć w rywalizacji młodzieżowców. Zawodnicy uzyskali także 15 biletów na mistrzostwa Europy w Londynie.