Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Dzień III

Trzy dni emocjonującej rywalizacji w Poznaniu dobiegły końca. UMCS zwyciężył w klasyfikacji generalnej mężczyzn! Świetną formą ostatniego dnia zawodów popisała się sztafeta panów oraz dyskobolki.

Po złoto pobiegli Mikołaj Kotyra, Kamil Oleszek, Maciej Hołub oraz Krzysztof Hołub. Panowie weszli w skład zwycięskiej sztafety 4×400 metrów, a końcowy rezultat zielono-białych to 3:15.33. Na mecie pojawili się z ponad 3 sekundową przewagą nad drugą Politechniką Łódzką.

Medali nie zabrakło w rzucie dyskiem, bo na podium stanęły dwie reprezentantki AZS-u UMCS. Mowa o Darii Zabawskiej i Weronice Muszyńskiej, które wywalczyły odpowiednio srebro i brąz. Daria Zabawska osiągnęła 58.71 metra, a do pierwszej Karoliny Urban (AZS-AWFiS Gdańsk) zabrakło jej zaledwie 19 centymetrów. Ze swojego wyniku zadowolona może być także Muszyńska, która stanęła na trzecim stopniu podium z wynikiem 51.55 metra, co jest jej najlepszym rezultatem w tym sezonie. Wśród panów w rzucie dyskiem z dobrej strony zaprezentował się Sergiusz Stański, który zakończył zawody na piątym miejscu i z nowym rekordem życiowym (45.57 metra).

Dobre rezultaty w biegu na 200 metrów osiągnęli Jakub Chmiel i Mikołaj Kotyra. Chmiel zakończył wyścig z czasem 21.57 sekundy, a do brązowego krążka zabrakło mu 0.17 sekundy. Kotyra natomiast skończył na ósmym miejscu z rezultatem 21.78 sekundy. Obaj lekkoatleci ustanowili swoje nowe życiówki w tej konkurencji.

Tym sposobem dotarliśmy do końca emocjonującej walki w Poznaniu. Po trzydniowych zmaganiach zielono-biali wywalczyli łącznie medali 15 medali (sześć złotych, pięć srebrnych oraz cztery brązowe). Dodatkowo panowie stanęli na pierwszym stopniu podium w klasyfikacji generalnej. Świetna dyspozycja lublinian, a także liczne rekordy życiowe są dobrym prognostykiem na resztę sezonu.