Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Dzień II

Lekkoatleci AZS-u UMCS Lublin dołożyli siedem medali w drugim dniu Akademickich Mistrzostw Polski. Największe powody do radości mają Adrianna Czapla, Szymon Żywko oraz Krzysztof Hołub którzy zakończyli rywalizację ze złotem.

Dla Adrianny Czapli był to drugi medal w mistrzostwach. W piątek sięgnęła po brąz w wyścigu na 400 metrów, a w sobotę na dystansie dwukrotnie dłuższym nie miała już sobie równych. Linię mety przekroczyła z czasem 2:06.26. Drugi krążek z najcenniejszego kruszcu dla AZS UMCS to robota Szymona Żywko, który był najszybszy w wyścigu na 3000 metrów (8:26.46). Żywko na zawodach w Poznaniu ma już na swoim koncie dwa medale, bo dzień wcześniej wywalczył srebro na trasie o połowę krótszej. Forma na zawodach dopisała również Krzysztofowi Hołubowi, który także stanął na pierwszym stopniu podium. Wyścig na 400 metrów przez płotki zakończył z czasem 51.54 sekundy.

Na inaugurację mistrzostw zdobył złoto w sztafecie 4×100 metrów. Dzień później w konkurencji indywidualnej na 100 metrów także stanął na podium. Dla Łukasza Żaka wyścig zakończył się brązowym medalem (10.62), a z drugim Damian Trzaską z SGGW Warszawa przegrał o zaledwie 0,03 sekundy. Zwyciężył reprezentant AWF-u Wrocław Adam Łukomski (10.49). Na trzecim stopniu podium stanął również Kamil Oleszek, a dokonał tego w biegu na 800 metrów, który zakończył z czasem 1:52.99. Sukcesów zielono-białych nie zabrakło również w konkurencjach rzutowych. Te należy przypisać Weronice Muszyńskiej i Mateuszowi Kwaśniewskiemu. Muszyńska w pchnięciu kulą uzyskała rezultat 13.24 metra, który zagwarantował jej srebro, natomiast Kwaśniewski uzyskał drugi najlepszy wynik w rzucie oszczepem (69.70 metra).

Źródło: AZS UMCS Lublin Autor: Rafał Małys