Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Dzień I

Lubelscy lekkoatleci mogą uznać pierwszy dzień zmagań w Poznaniu za udany. Reprezentanci AZS-u UMCS Lublin wywalczyli pięć medali w Akademickich Mistrzostwach Polski, a dwa z nich były z najcenniejszego kruszcu.

Jeden ze złotych krążków wywalczyła Małgorzata Hołub-Kowalik, która była najszybsza w biegu na 400 metrów (52.19 sekundy) i miała blisko sekundę przewagi nad drugim miejscem. To jednak nie jedyny sukces lubelskiego AZS-u w tej konkurencji, bo na trzecim stopniu podium stanęła Adrianna Czapla. Dla lekkoatletki rezultat 53.42 sekundy jest także nowym rekordem życiowym na tym dystansie. Kolejny medal w konkurencji indywidualnej wywalczył Szymon Żywko. Specjalista od biegów długodystansowych zająć drugie miejsce w wyścigu na 1500 metrów (3:49.86).

Czas, który osiągnę, był dla mnie wielką niewiadomą, bo nie wiedziałam czego się spodziewać. Sezon przygotowawczy był dla mnie bardzo trudny, więc jeszcze dzisiaj rano śmiałam się, że złamane 54 sekundy to będzie całkiem nieźle, a tu wyszło 52.19. Mogę śmiało powiedzieć, że trening, który wykonałam, idzie w dobrym kierunku – podsumowuje swój występ Małgorzata Hołub-Kowalik w komentarzu dla portalu Pasja AZS.

Kolejne medale dla AZS-u UMCS Lublin to już popis sztafet 4×100 metrów. Złoty krążek wywalczyli panowie w składzie: Jakub Lempach, Łukasz Żak, Jakub Chmiel, Eryk Hampel. Zmagania zakończyli z czasem 40.54 sekundy i był to ich najlepszy wynik w tym sezonie. Po drugie miejsce natomiast pobiegły panie, które finiszowały z rezultatem 47.55 sekundy. Skład srebrnej sztafety prezentuje się następująco: Wiktoria Drozd, Agata Wasiluk, Weronika Taracha, Natalia Pietruczuk.

Źródło: AZS UMCS Lublin Fot. AMP w Lekkiej Atletyce Autor: Rafał Małys