Luxiona AZS UMCS Lublin vs Unia Tarnów 7-4

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin po kapitalnym do oglądania spotkaniu pokonali Unię Tarnów 7-4. Po dwie bramki zdobyli Jakub Wankiewicz, Łukasz Mietlicki oraz nowy w zespole Michał Tkacz.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Unii. Dosyć niespodziewanie to goście przez pierwsze minuty stwarzali sobie więcej sytuacji. Po upływie kilka minut siły na parkiecie się wyrównały, a coraz częściej grę kontrolowali miejscowi. Jednak prowadzenie objęli rywali. W 17. minucie piłkę do pustej bramki skierował najlepszy strzelec ligi, Tomasz Grzesiak (1-0). Dziki odpowiedziały około półtorej minuty później, po fenomenalnie rozegranym rzucie rożnym. Łukasz Mietlicki podrzucił lobem piłkę nad obrońcami, tę z woleja w stronę, z której przyleciała na długi słupek zagrał Jakub Wankiewicz, a tam czekał już Mietlicki, który wyrównał na 1-1. Miejscowi cieszyli się zaledwie kilkanaście sekund, bo od razu po wznowieniu z dosyć przypadkowej akcji ponowne prowadzenie Unii dał Grzesiak. Przy wyniku 1-2 zespoły udały się na przerwę.

Po niej szybko zaczęli dominować podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego, i już po 25 sekundach mieliśmy remis 2-2. Rzut wolny pośredni na gola zamienił Mietlicki. Po upływie kolejnych pięciu minut było już 4-2, a dwukrotnie na listę strzelców w odstępie zaledwie 20 sekund wpisał się Michał Tkacz. Straty gości zmniejszył Wojciech Przybył (4-3). Jednak w 28. minucie po asyście Mietlickiego do siatki trafił Jakub Wankiewicz (5-3). To także nie podłamało gości, po raz kolejny straty zmniejszył Przybył (5-4). Gol na 6-4 padł po uderzeniu Tomasza Sekreckiego, a wynik ustalił Wankiewicz (7-4). Akademicy mogli cieszyć się z ósmego kompletu oczek w sezonie w dużej mierze dzięki świetnemu między słupkami Przemysławowi Hajkowskiemu. Ten wybronił wiele sytuacji, w tym strzał z przedłużonego rzutu karnego.

Luxiona AZS UMCS Lublin vs Unia Tarnów 7-4 (1-2)
Luxiona: Hajkowski, Marcin Ostrowski, Mietlicki (19′, 21′), Wankiewicz (28′, 40′), Mazurkiewicz, Furtak, Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki (35′), Rusyn, Offert, Wójcik, Tkacz (25′, 25′)

Źródło: KU AZS UMCS Lublin. fot. Michał Piłat Autor: Kamil Wojdat