DGT AZS Politechnika Gdańska vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77

Dziewiątą wygraną w sezonie odniosły koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki pokonały na wyjeździe DGT Politechnikę Gdańską 77-70.

W pierwszej kwarcie rywalizacja miała wyrównany przebieg. Sporo zbiórek w ataku miały gdańszczanki, które w premierowej odsłonie spotkania w tym elemencie były znacznie lepsze. Dla Pszczółki był to słabszy fragment gry. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmobilizowały się dopiero w drugiej kwarcie. Lublinianki zdecydowanie podniosły w niej swoją skuteczność rzutową z dystansu i to one schodziły na przerwę z prowadzeniem 41:36.

Trzecia kwarta to konsekwentna gra akademiczek z Lublina, które podtrzymały dyspozycję sprzed przerwy w grze. Po 30 minutach spotkania gdańszczanki wiedziały, że będą musiały gonić wynik. Na tablicy świetlnej było 61:55. W kluczowych momentach ostatniej kwarty swój zespół prowadziła do wygranej Ilaria Milazzo, która zdobywała kluczowe punkty z półdystansu. Włoszka zmotywowała swoje koleżanki do aktywnej gry w obronie, która zrekompensowała słabą skuteczność zbieranych piłek w ataku w całym spotkaniu. Mimo, że nie był to mecz wybitnych strzelczyń zza linii 6,75 metra, to w tym aspekcie gry Pszczółka okazała się minimalnie lepsza, ostatecznie pokonując DGT AZS Politechnikę Gdańsk 77:70. W środę w hicie 17. kolejki Energa Basket Ligi lublinianki zmierzą się u siebie z CCC Polkowice.

DGT AZS Politechnika Gdańska vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 ( 21:18, 15:23, 19:20, 15:16).
DGT: Jazime Davis 20, Ruth Hamblin 14, Jowita Ossowska 10, Martyna Pyka 10, Maja Scekić 8, Sylwia Bujniak 5, Kateryna Rymarenko 2, Karolina Strzelczyk 1
Pszczółka: Martina Fassina 16, Jennifer O’ Neill 15, Ilaria Milazzo 14, Morgan Bertsch 13, Elisabeth Pavel 6, Klaudia Niedźwiedzka 6, Karolina Poboży 4, Zuzanna Sklepowicz 3, Emilia Kośla

Źródło: KU AZS UMCS Lublin. fot. Michał Piłat Autor: Marek Jedynak