U!NB AZS UMCS Start Lublin vs AZS UJK Kielce 107-71

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin w efektowny sposób pokonali w hali Globus UJK Kielce 107-71. Najskuteczniejszy na parkiecie był Karol Obarek (26).

Pierwsi do kosza trafili rywale, a konkretnie Igor Jagiełło, który popisał się “trójką” (0-3). Tym samym odpowiedział jednak Karol Obarek (3-3). Dla gospodarzy początek meczu nie był łatwy. Wyrównana walka trwała przez trzy minuty. Gdy trzy oczka zdobył Michael Gospodarek (9-6), worek z punktami się już rozwiązał. Po trafieniu Adama Myśliwca było 16-6. Ostatecznie po pierwszej odsłonie Lublin wygrywał 31-18, a jej wynik rzutem trzypunktowym ustalił Krzysztof Wąsowicz. W drugiej kwarcie oglądaliśmy bardziej równy pojedynek niż dotychczas. Miejscowi grali dużo środkiem. Goście punktowali “za trzy” oraz z linii osobistych. Do przerwy w hali Globus było 57-41.

Początek trzeciej kwarty odebrał przyjezdnym jakąkolwiek szansę na korzystny wynik. Brylowali Gospodarek i Myśliwiec. Swoje dokładali koledzy z drużyny i przed ostatnią odsłoną mieliśmy rezultat 88-55. Ta nic nie zmieniła, prócz tego, że miejscowi po raz siódmy złamali barierę stu punktów, ostatecznie wygrywając 107-71. Akademicy są liderem Grupy B, rozgrywek 2. Ligi Mężczyzn.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs AZS UJK Kielce 107-71 (31-18, 26-23, 31-14, 19-16)
U!NB: Obarek (26), Gospodarek (14), Waniewski (13), Myśliwiec (11), Wiśniewski (11), Pszczoła (8), Nycz (7), Jaworski (6), Matysek, Szewczyk, Kępka.

Źródło: KU AZS UMCS . fot. Michał Piłat Autor: Kamil Wojdat