63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Zakończyły się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. AZS UMCS Lublin przywiózł z nich trzy medale: po jednym z każdego kruszcu. Impreza odbyła się w dniach 16-17 lutego 2019 roku. Gospodarzem zmagań był Toruń, gdzie tydzień wcześniej rywalizowali młodzieżowcy.

Złoto w biegu na 1500 metrów zodbyła Sofia Ennaoui z czasem 4:15.62 sekundy. Za jej plecami zmagania ukończyły Beata Topka (4:21.80) i Katarzyna Broniatowska (4:21.98).

– Ten start był trochę elementem treningowym. Chciałam przyspieszyć drugą część dystansu. Aktualnie przygotowuję się do Halowych MIstrzostw Europy w Glasgow i to jest dla mnie najważniejsze. One już za dwa tygodnie – powiedziała po zwycięstwie Sofia Ennaoui dla TVP Sport.

Srebro zdobyła Karolina Kołeczek w biegu na dystansie 60 metrów zdobyła srebro, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy, który od soboty wynosi 8.03 sekundy. Pierwsza na mecie Klaudia Siciarz również wykręciła życiówkę (7.95), a trzecia Urszula Bhebhe pobiegła najlepiej w sezonie (8.33).

Srebro zanotował 19-letni Szymon Żywko poprawiając swój rekord życiowy na 3:48.00 s. w biegu na 1500 metrów. Miejsce na najniższym stopniu podium zagwarantował mu wynik 3:48.00 sekundy. Wygrał Michał Rozmys (3:43.41). Drugi był Adam Czerwiński (3:44.95).

W klasyfikacji medalowej AZS UMCS Lublin zajął dziewiąte miejsce. Pierwszy w tym zestawieniu był AZS-AWF Katowice.

Źródło: AZS UMCS Lublin.