53. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 18 udane dla Lublina

Zakończyły się 53. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 18. Podczas rywalizacji, która odbyła się pod koniec lipca we Włocławku zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa medale: srebro i brąz.

Na drugim stopniu podium stanął jeden z faworytów do końcowego triumfu, Bartosz Kitliński. Podczas halowych mistrzostw Polski, które zimą rozgrywane były w Toruniu sięgnął po złoto na dystansie 600 metrów. Teraz przyszło mu startować na odcinku nieco dłuższym, bo liczącym 800 metrów. Walka o tytuł rozegrała się między nim, a Mateuszem Makowskim z Pułtuska. Decydowały dziesiętne części sekundy. Minimalnie lepszy był Makowski, który finiszował z czasem 1:55.63. Kitliński na mecie zameldował się z wynikiem 1:55.86. Brąz powędrował do Adama Wąchały (KKL Kielce) – 1:58.20.

Drugi medal dla AZS UMCS Lublin to dzieło młociarza – Marcina Sobiesiaka. Ten może mówić o sporym szczęściu, bo czwartego Wiktora Złotowskiego wyprzedził o zaledwie 4 centymetry. Sobiesiak konkurs zakończył z wynikiem 59.21 metra. Zwyciężył Alan Witas ze Sparty Stalowa Wola (67.53) przed Mikołajem Bajerem z AZS-u Poznań (64.63).

W klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 32 punktów AZS UMCS zajął 25. miejsce. Wygrała Stal Ostrów Wielkopolski (76 pkt).

Źródło: AZS UMCS Lublin