CLJ U-18: Motor Lublin – Górnik Zabrze 1:1

W niedzielnym meczu 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zespół Motoru Lublin zremisował na własnym terenie z drużyną Górnika Zabrze 1:1.

Bramkę dla żółto-biało-niebieskich w spotkaniu z zabrzanami zdobył strzałem z rzutu karnego Krzysztof Rybak.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Jasika: – Biorąc pod uwagę przebieg spotkania można być zadowolonym z wyniku, bo do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Porażka mocno skomplikowałaby naszą sytuację w tabeli, ale udało się zremisować. Można było wygrać, natomiast trzeba jednak docenić jeden punkt, bo może być to punkt, który w kontekście całego sezonu dać nam może utrzymanie. Mecz nie do końca się nam ułożył tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Straciliśmy pierwsi bramkę z karnego, później sami nie wykorzystaliśmy jedenastki, więc mogło to nam podciąć skrzydła. Drużyna jednak zareagowała pozytywnie, bo dążyła do wyrównania. Strzeliliśmy gola, mieliśmy też okazję na 2:1. Zabrakło trochę jakości piłkarskiej przy sytuacjach bramkowych, dlatego też mecz skończył się remisem. Myślę, że trzeba być zadowolonym i walczyć dalej w kolejnych spotkaniach.

Motor Lublin – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
Krzysztof Rybak 70′ (k.) – ? 42′ (k.)

Motor: Łakota – Gontarz, Zbiciak, Dobrzyński, Kołoczek, Kraśniewski, Kumoch (65′ Rybak), Kłos, Baryła (60′ Drozd), D’Apollonio (85′ Ćwik), Rak (75′ Pryliński)

Żółte kartki dla Motoru: Kołoczek, Zbiciak, Kłos

W 52. minucie spotkania rzutu karnego dla Motoru nie wykorzystał Kamil Kumoch (obrona bramkarza)

Źródło: Motor Lublin (fot. Motor Lublin)