34. Międzynarodowe zawody pływacie “GOLDEN BEAR”. Zagrzeb 13.-14.07.2019

Podczas międzynarodowych zawodów Golden Bear w Zagrzebiu reprezentanci Polski zdobyli 11 medali. Aż siedem z nich zdobyli zawodnicy AZS UMCS Lublin, a na podium stawali aż 11-krotnie.

Ze świetnej strony pokazała się Paula Żukowska, która wywalczyła dwa złote medale: 200 m. w stylu dowolnym (2:05.27 sekundy) i stylem zmiennym z wynikiem 2:22.17.

Dwa krążki w ekipie z Lublina zapisała na swoim koncie również Daniela Georges, która dwukrotnie poprawiała swój rekord życiowy w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym. Od sobotniego finału wynosi on 30.25 sekundy i dał zawodniczce złoto! Brąz dołożyła w rywalizacji na 50 metrów kraulem 26.76 s. Ponad to zdobyła kolejna dwa krążki: złoto na 100 m. stylem dowolnym z wynikiem 57.09 s., oraz brąz na 50 metrów motylkiem z czasem 28 s.

Na najniższym stopniu podium stawali jeszcze: Kacper Klich na 100 metrów dowolnym (52.34 sekundy), Marcin Stolarski na 100 metrów klasykiem (29.53 sekundy) oraz Ewa Osiniak na 200 metrów dowolnym (2:08.43 sekundy).