Motor Lublin – Pogoń Siedlce 4:1

Po czterech spotkaniach rundy wiosennej Motor Lublin wciąż nie zaznał smaku porażki. Żółto-biało-niebiescy pokonali przed własną publicznością Pogoń Siedlce 4:1.

Już od pierwszych minut Motor ruszył do ofensywy i szybko mógł objąć prowadzenie. Po strzale z ostrego kąta w wykonaniu Jakuba Lisa, piłkę wybił obrońca gości. Ci nie zamierzali cofać się do głębokiej defensywy, próbując kilka minut później pokonać Łukasza Budziłka, który w pierwszej odsłonie nie pozwolił na stratę bramki. Gospodarzom również przez pierwsze 45 minut nie udało się wyjść na prowadzenie, mimo stwarzanych szans pod bramką rywali.

Na drugą połowę trener gości postanowił w miejsce Bujalskiego wprowadzić Marcinho. W naszym zespole do pierwszej zmiany doszło dopiero w 60. minucie, kiedy to Zbiciak wszedł za Rudola. W tej samej minucie, trybuny Areny Lublin mogły po raz pierwszy eksplodować z radości, kiedy to po dośrodkowaniu głową uderzał Rafał Król, interwencję zaliczył Kikolski, jednak już przy dobitce Najemskiego zmuszony był do wyciągnięcia piłki ze swojej bramki.

To trafienie zdecydowanie dodało pewności Motorowi i w 63. minucie po niezbyt udanej obronie bramkarza przyjezdnych Kacper Wełniak z zimną krwią zdobył już trzecią bramkę w naszym klubie. Pogoń nie złożyła broni i w 67. minucie byliśmy świadkami bramki kontaktowej. Uderzenie Marcinho z okolic trzydziestego metra zaskoczyło wysuniętego Łukasza Budziłka.

Trzy trafienia w dość szybkim czasie rozbudziły apetyt na więcej. W 84. minucie w polu karnym faulowany był Mariusz Rybicki i arbiter tego spotkania odgwizdał rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Rafał Król i bez problemu podwyższył prowadzenie w tym spotkaniu. Wynik meczu w doliczonym czasie, po kontrze, ustalił natomiast Michał Król (4:1). Dzięki temu podopieczni trenera Gonçalo Feio dopisali do swojego konta w ligowej tabeli kolejne trzy punkty.

Motor Lublin – Pogoń Siedlce 4:1 (0:0)

Bramki: Najemski 60, Wełniak 63, R. Król 84, M. Król 90 – Marcinho 67

Motor: Budziłek – R. Król, Wójcik, Najemski, Wełniak (80 Kasprzyk), Rudol (60 Zbiciak), Luberecki, M. Król, Gąsior (80 Reiman), Lis (66 Rybicki), Ceglarz (66 Kosior). Trener: Gonçalo Feio

Pogoń: Kikolski – Lewandowski, Pek (62 Majewski), Szuprytowski (85 Rutkowski), Nowak, Miś (85 Włodyka), Wichtowski, Bujalski (46 Marcinho), Misiak (77 Kołeczek), Demianiuk, Wicenciak. Trener: Marek Saganowski

Żółte kartki: Rudol, Kosior – Wicenciak, Misiak

Sędziował: Damian Krumplewski (Mrągowo)