AZS UMCS Volley Lublin – Legionovia Legionowo 1-3

Siatkarki AZS UMCS Volley Lublin przegrały we własnej hali z liderem tabeli – Legionovią 1-3. Akademiczkom nie udał się więc rewanż za wyjazdową porażkę, także 1-3. Dla lublinianek była to trzecia przegrana w rozgrywkach. Zielono-białe pozostają na 2. miejscu tabeli 2. ligi.

Pierwsza partia jednak nie wróżyła takiego obrotu spraw. Miejscowe dobrze radziły sobie w ataku, funkcjonowała także obrona. Przewaga szybko urosła do kilku oczek. Przy prowadzeniu gospodyń 17-13 efektownym atakiem z lewego skrzydła popisała się Martyna Dzida (18-13). W końcówce zielono-białe odskoczyły jeszcze bardziej. 23-16 zrobiło się po bardzo długiej akcji, zakończonej punktem Natalii Gieroby. AZS nie pozwolił rywalkom w tej partii na nic, zwyciężając 25-16.

Drugi set początkowo był dosyć równy, ale z czasem dominować zaczęły przyjezdne. Po błędzie w polu gospodyń popełnionym przez miejscowe, te przegrywały już 15-20. Straty zmniejszyła Julia Chadała (16-20), ale w ostatnim fragmencie nie do zatrzymania była Hanna Tylska. Przyjezdne pewnie zwyciężyły 25-18.

Trzecia partia od pierwszych piłek toczyła się pod dyktando Legionovii. Po dobrym bloku siatkarek gości przy stanie 2-7 trener Bartosz Jesień poprosił o czas dla AZS-u. Po nim, z czasem, miejscowe zaczęły wracać do meczu. Po punkcie Gabrieli Kostur, akademiczki traciły trzy oczka (10-13). Jednak ponownie bezpieczną zaliczkę wypracowały zawodniczki przyjezdne (13-18). AZS nie zamierzał się poddawać. Miejscowe koncertowo doprowadziły do remis 24-24, ale decydujące piłki należały do rywalek. Pięknym atakiem z drugiej linii prowadzenie Legionovii dała Tylska (24-25). Set zakończył się po ataku w siatkę Julii Chadały, choć innego zdania od sędziego była ekipa i sztab zespołu z Lublina (24-26).

Podrażnione tym faktem akademiczki na czwartą odsłonę wyszły mocno zmotywowane. Na lewym skrzydle brylowała Natalia Gieroba. Po jednym z jej ataków AZS wygrywał 8-3. Przyjezdne zdołały wrócić do gry, doprowadzając do remis 13-13. Wszystko zaczęło się od nowa. I ten nowy początek lepszy okazał się dla gości. Po dobrej reakcji przy przechodzącej 23 punkt dla przyjezdnych zdobyła Marlena Skórnóg (20-23). O przerwę poprosił szkoleniowiec miejscowych. Po niej jednak zawodniczki z Legionowa postawiły skuteczny blok (20-24). Na odrabianie strat było za późno. AZS przegrał z liderem tabeli w czwartej partii 21-25, a w całym meczu 1-3.

– Na pewno dziewczyny nie zagrały na takim poziomie, do jakiego nas przyzwyczaiły. Duża ilość błędów w kontrach jak i pierwszych akcjach napędzały siatkarki z Legionowa. Później ciężko było nam odrabiać kilkupunktową przewagę. Na pewno brawa dla dziewczyn za pogoń w trzecim secie, gdzie wyszły naprawdę z dużego dołka. Mieliśmy nawet piłkę setową, ale nie potrafiliśmy mądrze rozegrać kontry – podsumowuje trener Jesień.

AZS UMCS Volley Lublin – Legionovia Legionowo 1-3 (25-16, 18-25, 24-26, 21-25)