10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej

Lekkoatletki AZS UMCS Lublin wzięły udział w 10. LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej. Trzy z czterech startujących zawodniczek stanęły na podium chorzowskiej imprezy. Najlepszy wynik w sezonie wyrównała Paulina Guba. Świetnie wypadła Malwina Kopron. Rzuciła najdalej w sezonie. Granicę 13 sekundy złamała Karolina Kołeczek. Natomiast Sofia Ennaoui ogłosiła, że nie pojedzie na Mistrzostwa Świata w Doha.

Sofia Ennaoui koronny dystansie 1500 metrów uzyskała 4:20.53 sekundy. Rezultat wystarczył na zajęcie siódmego miejsca.

Malwina Kopron podczas najlepszej próby posłała młot na odległość 75.23 metra. To siódmy wynik na świecie w tym roku! Wygrała zawody pokonując Joannę Fiodorow (73.18 metra) ‒ oraz Irynę Klymets (Ukraina) ‒ 72.06 metra.

Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce z czasem 12.93 sekundy, pokonując trzecią Elvirę Herman (Białoruś) ‒ aktualną mistrzynię Europy pokonała o 0.01 sekundy i Luminosa Bogliolo (Włochy) ‒ 12.84 sekundy.

Paulina Guba zajęła drugie miejsce posyłając kulę na odległość 18.65 metra. Zwyciężyła Amerykanka ‒ Chase Ealey (19.05 metra), a na najniższym stopniu podium Brittany Crew z Kanady (18.59 metra).

Źródło: KU AZS UMCS Lublin